Indie. Slovo spojující představy o pohádkových palácích maharádžů, tygrech a slonech. Ale je to mnohem více. Je to země s nekonečnými rozmanitostmi nabýzejicí širokou paletu barev, scenérií, stylů, zvyků, jazyků, architektury a geografie. Jestliže máte smysl pro historii, zamilujete si legendární paláce, chrámy a pevnosti. Jestliže obdivujete kulturní tradice, uslyšíte báječnou hudbu, uvidíte fantastické tance a folklor objevující se téměř každý den. Můžete jít objevovat divokou přírodu v některých panenských lesních rezervacích na severovýchodě. Lze si vybrat z mnoha posvátných měst, horkých pouští a chladných vysokých hor.

Indie je domovem nejdéle přežívající civilizace na planetě a místem vzniku hlavních náboženství Hinduismu, Buddhismu, Jainismu a starobylého Sikhismu, které je opravdu unikátní. Historie začíná na břehu řeky Indus před asi 5000 lety. V té době vznikla obrovská Maurská říše, která měla svůj vrchol ve třetím století před Kristem. Potom Davidiánská říše, která se rozpínala až k Jihovýchodu Asie a Moghulská říše v 16. a 17. století. Později přišli Portugalci, Francouzi a Holanďané. Ještě nedávno byla Indie částí Britské říše a to od začátku 19. století do roku 1947.

Dnes s více než 900 milióny lidmi je největší světovou demokracií. Je zde možná větší rozmanitost náboženství a sekt než kdekoliv jinde na světě. Přibližně 80% populace jsou Hindové, ale Islám, Křesťanství, Buddhismus, Jainism, Judaism a Sikhism zde také figurují. Indie s pátou největší ekonomií na světě, objevením nulové a decimální soustavy, založením první chirurgické školy na světě je nyní zdrojem medicíny a také zaujímá významné místo ve výzkumných programech.